Web Tasarım Nedir ?

Web tasarım, tasarım estetik çizgisinde belli bir amaca yönelik sitenin baştan aşağı dizayn edilmesidir. Tasarım işlemlerinin tamamlanmasının ardından ortaya yepyeni ve aktif bir web sitesi çıkar. Web tasarımın ardından kullanıcılar web tarayıcı tarafından siteye giriş yapabilir. 

Web Tasarım Unsurları

Web tasarımda da belli hatlar üzerinden ilerleyerek çalışma gösterilir. Bunlara web tasarım unsurları demek mümkündür. Aşağıda liste halinde web tasarım unsurlarını görüntüleyebilirsiniz.

Düzen 

Web sitesinde kullanılacak metin ve görseller belli bir düzen çerçevesinde olmalıdır. Web site tasarımında öncelikli unsur kullanıcıların merak ettiklerini belli bir düzende kolay bir şekilde bulmalarıdır. Tutarlılığı ve bütünlüğü sağlamak amacı ile web tasarımda itina ile şekillendirilmiş bir düzen olmalıdır. 

Renk

Renk seçimi web site kullanıcısının isteklerine ve firma kimliğine uyumlu olacak nitelikte seçilmelidir. Basit olarak siyah beyaz tonlar da tercih edilebilir, firma kimliğini yansıtacak farklı tonlar da kullanılabilir. Ancak renklerde de belli bir uyum sağlamak gerekir. 

Grafikler

Web tasarımı için grafikler logo, görsel ve simgeler şeklinde tercih edilebilir. Grafikler kullanım kolaylığı açısından sıkışık bir yapıda olmamalı ve sayfanın açılış hızını etkilemeyecek boyutta olmalıdır. Ayrıca grafikler siteye uygun şekilde konumlandırmalıdır. 

Fontlar

Bin bir çeşit yazı tipini kullanarak web sitesinin görselliğini en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Pek çok web tarayıcısı web güvenli yazı tipleri olarak bilinen fontları kullanmaktadır. Bu grupta yer alan yazı fontlarını kullanmakta da fayda vardır. 

İçerik

İçerik ve web tasarım ayrılmaz ikili gibidir. Sitenin bütünlüğünü koruyacak tarzda oluşturulan içerikler hem kullanıcıların aradığını kolayca bulmasını sağlar hem de sitede hoş bir görüntü oluşturur. 

Kullanıcı Dostu Web Sitesi Oluşturmak

Kullanıcı dostu web sitesi oluşturmak en iyi şekilde dizayn edilmiş web tasarımından geçer. Siteyi etkileyici ve etkili bir hale getirmek için web sitesinin sahibini ve kullanıcıları göz önünde bulundurmak gerekir. Bu nedenle uyumluluk en önemli unsur olmalıdır. Her şeyi ile uyumlu olan bir site zaten otomatik olarak kullanıcı dostu olacaktır. siz de kaliteli bir web tasarım hizmeti almak için Meksoftreklam.com adresimizi tercih edebilirsiniz. 

Meksoft Reklam